GRĀMATA: “Dzert vai nedzert?”, Ēvalds Apīnis

DzertvainedzertEApinisfb2Alkohols ir klasiskākā narkotiskā viela. Pagaidām tā ir legāla, visu aizstāvēta, pierasta, visplašāk lietota un tādēļ vispostošākā. Daudzi cilvēki alkoholu un citas narkotikas vispār nelieto. Ja nedzersi un nesāksi lietot narkotikas, dzīvē būsi patiesi brīvs, neatkarīgs, vesels un laimīgs. Tev pavērsies tādas garīgās un fiziskās dzīves iespējas, kas liegtas alkohola un citu narkotisko vielu lietotājiem. Šī brošūra palīdzēs saprast, kā aizstāvēt nedzērāja nostāju un kā atspēkot visprasmīgākā dzeršanas aizstāvja prātojumus par dzeršanas vajadzību un neizbēgamību, kā arī rosinās neuzsākt alkohola un citu narkotiku lietošanu, bet dzērājam palīdzēs kļūt par atturībnieku – nedzērāju. Vecākiem un skolotājiem tā būs labs izziņas materiāls audzināšanas darbā. Nedzert – nozīmē patiesi rūpēties par savu bērnu, ģimenes un tautas veselību, tāpēc šeit izteiktās domas jāzina visiem – arī valsts vadītājiem. Ir jāveic neparasti, ārkārtas soļi, lai mirstošā latviešu tauta saglabātos. Tas ir latviešu tautas nacionālais uzdevums, lai spētu atdzimt un attīstīties.

Ēvalds Apīnis ir dzimis 1928. gadā Madonas apriņķī lauksaimnieka ģimenē. 1953. gadā viņš pabeidz Veterinārmedicīnas fakultāti. Strādā savā specialitātē un pedagoga  darbā Smiltenē. Līdzteku savam darbam izstrādā un aizstāv doktora disertāciju par govju leikozes citoģenētiku. Ir precējies. Ģimenē divi pieauguši bērni -dēls un meita, četri mazbērni. Mātes un pirmo skolotāju pozitīvā ietekme pamatskolā, dzīvē vēro¬tais, kā arī iepazīšanās ar savu audzēkņu likteņiem ir ļāvis Ē. Apīnim saskatīt alkohola lietošanas radīto postu un bezjēdzību. Tādēļ viņš ir kļuvis pilnīgs atturībnieks un aktīvs cīnītājs pret alkohola postu, kas vissmagāk skar ģimenes un bērnus. Smiltenē Ē. Apīnis ir vadījis attu¬rības klubu „Avots” un sadarbojies ar pretalkohola organizācijām un narkologiem Lietuvā, Igaunijā un Krievijā. Grāmata ir mēģinājums mainīt sabiedrības kļūdaino priekšstatu par dzeršanas neizbēgamību, īpaši domājot par bērniem un mazbērniem. Interesenti šeit atradīs daudz vērtīgu ideju un praktisku padomu.

Grāmatu var lejupielādēt te: https://host-a.net/f/81554-dzertvainedzertzip  ; http://yadi.sk/d/rkgp42WEMP3U5 ; https://e-gramatas.com/arhivs/FILOSOFIJA%20UN%20PSIHOLOGIJA/Dzert%20vai%20nedzert(E.Apinis).fb2

Šis ieraksts tika publicēts K01: Par alkohola un smēķēšanas nāvējošo ietekmi, T: Grāmatas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.