GRĀMATA: “Par norūdīšanos”, Imants Eglītis

ParnorudisanosIEglitisfb2Populārzinātnisks metodiskais materiāls par psihisko un fizisko norūdīšanos.

Norādīšanās ir tādu pasākumu komplekss, ko cilvēks veic, lai paaugstinātu savu adaptācijas (pielāgošanās, piemērošanās) mehānismu efektivitāti un organisma aizsargspējas pret ārējās vides ne vienmēr labvēlīgajiem fiziskajiem un psiholoģiskajiem faktoriem. Fiziskās norūdīšanās metodes cilvēku nodrošina un sargā pret nelabvēlīgiem ārējās vides faktoriem: gaisa piesārņojumu, trokšņiem, ķīmiskajiem savienojumiem, vīrusu infekcijām, bet psihiskās metodes pret straujo dzīves tempu, aritmiju, stresiem u.c. nelabvēlīgiem faktoriem. Īpaši svarīgi tas ir mūsdienās, kad krasi izmainījies dzīves ritējums.

Norūdīšanās palīdz vieglāk pārvarēt nervu sistēmas reakcijas: nervozitāti, nogurumu, sliktu garastāvokli. Šim nolūkam var izmantot gan vienkāršākos dabas faktorus: ūdeni, gaisu, sauli, kustības, gan mūsdienu medicinas sasniegumus, piemēram, dažādas elektroterapijas metodes. Galvenais, kas jāievēro, lai norūdoties gūtu panākumus, ir konsevence un sistemātiskums. Tādejādi tiek trenēts ari cilvēka gribasspēks.

Grāmatu var lejupielādēt te: http://www.mediafire.com/file/du8a31r6632xuuj/Par_norudisanos.zip/file ; http://yadi.sk/d/TN1T6UbEPQL4P ; https://e-gramatas.com/arhivs/MEDICINA%20ARSTNIECIBAS%20AUGI/Par_norudisanos(I.Eglitis).fb2

Šis ieraksts tika publicēts K07: Par veselīgu dzīvesveidu, T: Grāmatas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.