GRĀMATA: “Audzināšana darbā” (Audzināšana ar darbu), Anna Ļubļinska

Kur slēpjas darba audzinošais spēks? Kādos apstākļos darbs iegūst raksturu veidotāju spēku un kādas ir nepieciešamās prasības darba pareizai organizācijai ģimenē? Uz šiem jautājumiem vecākiem atbildi centīsies dot šī grāmatiņa.

Darbs ir varens spēks, kas veido pašu darba darītāju. Darbs ir nepieciešams ne tikai kā varens līdzeklis paša bērna, viņa roku, redzes, viņa muskuļu, smadzeņu, sajūtu un gribas vispusīgai attīstībai. Tas nepieciešams katram cilvēkam arī tāpēc, ka mūsdienu sabiedrībā nav un nedrīkst būt vietas „kundziņiem”, baltročiem — ļaudīm, kas dzīvo no citu darba.

Jo vairāk darba ieražu un prasmes apguvis cilvēks, jo vieglāk viņam padodas katrs jauns darba paņēmiens. Dažādu darbu prasme dod guvumu pašam darba darītājam. Lai arī kādos apstākļos jādzīvo un jāstrādā, tāds cilvēks nekad nezaudēs pamatu zem kājām. Viņš pats spēs noorganizēt nepieciešamos apstākļus dzīvei un palīdzēs citiem. Pašapziņas un neatkarības sajūta ļauj pusaudžiem — meitenēm un zēniem — mierīgi skatīties nākotnē.

Tāpēc nedrīkst meklēt visādas ierunas, lai atturētu un atbrīvotu savus bērnus no sistemātiska darba, — vai tas būtu ģimenē, vai skolā.

Grāmatu var lejupielādēt te: http://www.mediafire.com/file/9ojt60i84mzlp7n/Anna_Lublinska_Audzinasana_ar_darbu_pdf.zip ; https://yadi.sk/i/yzJNwYo73SCq2y

Šis ieraksts tika publicēts K05: Par darbu, T: Grāmatas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.