RAKSTS: Analoģija par “mērenu iedzeršanu” un “mērenu zagšanu”

Diskusijā par alkoholisko dzērienu aizliegšanu, kritizējot “mērenas iedzeršanas” koncepciju, Krievijas pretalkohola kustības aktīvists Vladimirs Ždanovs pauda uzskatāmu analoģiju, salīdzinot “mērenas iedzeršanas” pieļaušanu ar “mērenas zagšanas” pieļaušanu.

“… Es tūlīt šo jautājumu pagriezīšu mazliet savādāk. Iedomāsimies, ka kādā pilsētā visi ir sākuši zagt, un mani aizsūta uz turieni.

Es savācu visus priekšniekus, un viņiem saku: “Vispār zagti ir slikti. Spert lielā apjomā nekur neder. Bet, ja nevar izdarīt tā, ka nezog (un es jūs ļoti labi saprotu), tad jāzog ir kulturāli, jāzog ir mēreni, jāzog ir tā, lai nebūtu īpašas sociālas sekas, jāzog ir tā, lai mēs paši varētu pazagt un arī bērniem paliktu, ko zagt.”

Un, kad man paprasītu, vai es gadījumā pats nezogu, tad es atbildētu: “Nē, protams, nezogu. Tikai pa svētkiem. Tikai pa svētkiem kaut ko kulturāli nosperu.”

Tieši tāda pati pieeja ir te. …“

 

Šis ieraksts tika publicēts K01: Par alkohola un smēķēšanas nāvējošo ietekmi, T: Raksti, T: Video. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.